Kategórie      
Výrobcovia / značky

Dekoračný kameň, kamenné obklady a dlažby

Úvod Dekoračný kameň, kamenné obklady a dlažby

Vytajte v sekcií venovanej dekoračnému kameňu, kamenným obkladom a dlažbe z prírodného kameňa.Kameň - prírodný materiál krorý naši predkovia od dávnych čias používali na stavebné účely, spevnenie ciest, stavbu trvácnych stavieb ako sú kamenné oporné múry alebo hradné a mestské obranné múry.


Čas a počasie preverili kameň ako materiál, ktorý odoláva počasiu a poveternostným vplyvom, je teda vhodný na trvácne aplikácie ako obklad, dlažba a oporné múry.V dnešnej dobe používame kameň ako stavebný ale aj ako dekoračný prvok.Ako stavebný prvok sa využiva v modernej stabilizácií svahov formou buď suchých kamenných murikov alebo ako gabiónové konštrukcie.


- murovací kameň je vhodný na stavbu múrov.  Uplatniť ho môžme na murované kamenné ploty ale poslúži aj na pokládku príjazdovej cesty a chodníkov. Pri stavbe gabiónov sa murovací kameň používa ako výplň pohľadovej strany.


Murovaci kamen v zahrade- gabión je drôtenný kôš, ktorý sa po osadení na miesto určenia naplní kamenivom vätšej frakcie aby kameň nevypadol cez drôtenné oká. Použitie je rôznorodé a individuálne - spevnenie svahov, brehov, protihlukové steny, gabionové ploty, separačné múry, dekoračné múriky a pod.

 


gabion

Ako dekoračný prvok sa kameň používa ako obklad vonkajších a vnútorných sten, ako vonkajšia aj vnútorná dlažba, v sypanej forme sa používa ako dekoračná výpň rôznych záhonov, dekoračných plôch  - dekoračné kamenivo sú to predovšetkým dekoračné štrky a okruhliaky, skalkové a solitérne kamene a kamenné stĺpy a nepravidelné štiepané obklady, dlažby a šlapáky. Ide najmä o mramor, vápenec, travertín, lávové kamene, žulu, štrk a iné.

Dekoračný kameň,  je vyrobený z materiálov ako andezit, pieskovec či travertín, dokáže oživiť každý príbytok. Využitie je  široké. 


dekoracny kamen, dekoracne okruhliaky, dekoracny strkObkladový kameň je dostupný vo viacerých prevedeniach podľa určenia a požadovaného vzhľadu.

 

   

- obklad a dlažba nepravidelného tvaru sa získava štiepaním z veľkých kusov kameňa. Štiepaný prírodný kameň sa najčastejšie používa na obklady alebo kamenné dlažby v exteriéri i interiéri.  


Obkladovy kamen nepravidelny- formátovaný obklad a dlažba je vhodný na vonkajšie obklady a dlažby, fasádne obklady, interiérové kamenné obklady a dlažby, kamenné ploty, kameň na sokel, obklad krbu a podobne.

       

formatovany kamenny obklad a dlazba- pílené pásy alebo tehličkový obklad - Jedná sa o obklad z prírodného kameňa, ktorý sa najčastejšie vyrába pílením z nepravidelných, štiepaných kameňov. Jednotlivé kamene sa narežú zo 4 strán tak, aby bola zachovaná rovnaká výška jednotlivých obkladových pásikov. Dĺžka pásikov je variabilná - v závislosti od veľkosti pôvodného kameňa, z ktorého sa tento obklad píli. Niektoré z obkladových pásikov sú rezané aj zo zadnej strany. Obkladové pásiky môžu byť tiež rôzne povrchovo upravené - napríklad tzv. omletím (antik), leštením a podobne.


kamenne pasiky, tehlickovy obklad

 

 

 

- obkladové panely z prírodného kameňa predstavujú formátovaný kameň rezaný na požadované rozmery. Takto formátovaný obklad z prírodného kameňa je vhodný na vonkajšie obklady, fasádne obklady, interiérové kamenné obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, obklad krbu a podobne.

 

obkladovy kamenny panelCopyright 2014 - 2024 © lacnýmateriál.eu